Kiaušinių dažymas bičių vašku

Kiaušiniai dažyti vašku

Kiaušinių dažymas bičių vašku – tai viena iš seniausių ir tradicinių Velykų papročių, sujungiančių gamtos grožį, meną ir simboliką. Šis būdas ne tik suteikia kiaušiniams unikalumo, bet ir išlaiko ryšį su senovinėmis tradicijomis, kuriose dažymas vašku turėjo ypatingą prasmę. Bičių vaškas, kaip natūrali medžiaga, yra ne tik malonus liesti ir užuosti, bet ir puikiai prisitaiko prie kiaušinio paviršiaus, suteikdamas galimybę piešti raštus. Marginimas vašku – tai ne tik kūrybos procesas, bet ir tam tikra meditacija, reikalaujanti kantrybės ir laiko. Kiekvienas kiaušinis tampa mažu meno kūriniu, kuris perteikia ne tik šventinę nuotaiką, bet ir mūsų ryšį su gamta bei tradicijomis. Tai nuostabi galimybė atgaivinti senelių papročius ir pasidalinti su artimaisiais šiuo ypatingu marginimo būdu.

Kviečiu Jus išmėginti marginimą bičių vašku kartu su manimi.

Jums reikės žvakidės, kurioje galėsite tirpinti bičių vašką, bičių vaško, žvakės žvakidei ir įrankio marginimui. Visas šias priemones galite įsigyti čia:

Na ir žinoma Jums reikės kiaušinių! Marginame jau išvirtus kiaušinius. Tinka įvairių spalvų kiaušiniai, bet šviesesni turės daugiau kontrasto ir šartai bus ryškesni. Aš rekomenduoju rinktis Lietuviškus kaimiškus kiaušinius iš ūkininkų, nes svarbu ką valgome https://pilnaspuodas.lt/kategorija/kita/kiausiniai/

Na, o jei viską turite ir nežinote, nuo ko pradėti, galite peržiūrėti šį video, kuriame aš žingsnis po žingsnio parodau, kaip marginami kiaušiniai bičių vašku.

Keletas patarimų, kad marginimas bičių vašku vyktų sklandžiau:

  • Rekomenduojame žvakidę statyti ant karščiui atsparaus padėkliuko ar lėkštės. Būkite atsargūs – žvakidė įkaista, todėl kol dega žvakė, rankomis jos nelieskite.
  • Kiaušinius marginkite išvirtus, rekomenduojame dar šiek tiek šiltus, nes tuomet vaškas dengiasi gražiau. Kiaušinių marginimo pagrindiniai elementai yra taškelis ir iš jo išplaukiantis lašelis. Jie gali būti skirtingų dydžių, priklausomai nuo to, koks „piešimo“ adatėlės galiukas ir kaip įgudo Jūsų ranka.
  • Adatėlę galite kiek ilgiau palaikyti vaško dubenėlyje, kad metalinė galvutė šiek tiek įkaistų. Taip pavyks gražesnis ir lygesnis potėpis , o kiaušinių dažymas bičių vašku taps sklandesnis . Kiaušinį laikykite arčiau vaško dubenėlio, kad vaškas ant vinuko nespėtų atvėsti, kol piešiate raštus.
  • Nenusiminkite, jei iš pirmo karto nepavyko gražūs ir švarūs lašeliai. Būkite drąsūs ir „sugadinkite“ keletą kiaušinių, kol ranka įgus!
  • Kiaušinių marginimo raštų galite rasti čia: https://marginam.lt/marginimo-vasku-rastai/
  • Norint išgauti tamsesnes spalvas, dažus galite maišyti tarpusavyje ir dėti jų daugiau. Kai kiaušinis nusidažys, išimkite jį ir nusausinkite.
  • Paskutinis darbas – pašalinti vašką nuo kiaušinio. Rekomenduojami du būdai:
    1. Patiesti popierinių rankšluosčių į kepimo formą ir ant jų sudėti kiaušinius. Palaikyti 60-90°C įkaitintoje orkaitėje, kol vaškas nutirps, o likučius nuvalyti.
    2. Kiaušinį palaikyti virš žvakės ir po truputį tirpstantį vašką valyti popieriniu rankšluosčiu ar audinio skiautele. Šis būdas nerekomenduojamas vaikams, nes yra rizika nusideginti.
Kiaušinių marginimas bičių vašku
Pirkinių krepšelis